Altin Zeqiri e synon Evropën me Rizesporin

Punon sikur Cristiano Ronaldo, e mundohet të driblojë sikur Neymar Junior.

Altin Zeqiri është autor i 3 golave dhe 3 asistimeve në këtë sezon të Rizesporit, në Superligën Turke.

Por, 23 vjeçari dëshiron akoma më shumë.

“Jam i kënaqur me këtë sezon, po “luftojmë” për Evropë. Kam pasur paraqitje të mira, por pres akoma më shumë nga vetja”.

Ai kishte debutuar me gol në Kombëtaren e Kosovës, teksa e tregoi edhe shokun më të mirë dardan.

“Është nder i madh të luash për Kosovën. Është ëndërr për të gjithë futbollistët. Kam marrëdhënie të mira me të gjithë, por nëse duhet një emër kisha thënë Florian Loshaj”

Altini është munduar të mësojë nga më  të mirët dhe ka ëndrra të mëdha për të ardhmen.

“Kam shiku shumë video të Ronaldos dhe Neymarit, futbollistëve më të mirë në botë. Ëndrra ime është të luaj në ligat më të mira evropiane dhe të garoj në kompeticionet më të mira në botë”.

Altin Zeqiri ka kontratë deri në vitin 2026 me Rizesporin, skuadër e cila gjendet në pozitën e shtatë në Superligën Turke.

 

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika