Ambasadori Rohde e viziton manastirin e Deçanit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, me 25 kolegë të tij, e ka vizituar Manastirin e Deçanit.

Ai e ka falënderuar stafin për mikpritjen që ua kanë bërë atij dhe të tjerëve.

“Sot shijuam një tjetër vizitë të këndshme në Vendin e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s Manastirin e Deçanit, së bashku me 25 kolegë HoM/DHoM. Në emër të kolegëve të mi dhe meje, dëshiroj të shpreh mirënjohjen time të sinqertë për Fr. Sava për mikpritjen e tij”, ka thënë ai.

Ndryshe, vendet perëndimore kërkojnë vazhdimisht të zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për tokën e Manastirin e Deçanit.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika