Ancelotti “i befasuar” nga mungesa e Kroos si kandidat për Topin e Artë

Carlo Ancelotti është i "befasuar" nga mungesa e mesfushorit gjerman Toni Croos në 30-shën e kandidatëve për Topin e Artë

Carlo Ancelotti, dhe Toni Croos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka thënë të shtunën se ishte i befasuar që mesfushori gjerman Toni Kroos nuk ishte në listën e 30 finalistëve për Topin e Artë.

Pesë lojtarë të ekipit fitues të Ligës së Kampionëve u nominuan të premten si, Thibault Cortois, Casemiro, Luka Modric, Vinicius Junior dhe më favoriti për ta fituar Topin e Artë është Karim Benzema.

Në listë është edhe nënshkrimi i ri, Antonio Rudiger, por nuk kishte vend për mesfushorin gjerman Kroos.

“Më befason pak, sepse Kroos pati një sezon fantastik… Por është e vërtetë që mund të ishte problem nëse do të përmendnim të gjithë lojtarët e Real Madridit , unë mund ta kuptoj këtë,” ka thënë Ancelotti në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes hapëse në La Leauge, shkruan AFP.

Ndërsa, Ancelotti ishte veçanërisht i kënaqur me përfshirjen e sulmuesit brazilian Vinicius në listën e 30 të nominuarve, kurse për fituesin e Topit të Artë ai është i sigurtë që është Benzema.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika