Angel Di Maria afër marrëveshjes për vazhdimin e kontratës me Juventusin

Negociatat mes Angel Di Marias dhe Juventusit për një kontratë të re raportohet se janë në zhvillim e sipër, dhe një raund i ri bisedimesh do të zhvillohet muajin e ardhshëm

Angel Di Maria

Klubi italian i futbollit, Juventus raportohet se po vazhdon negociatat në mënyrë pozitive për renovimin me futbollistin argjentinas, Angel Di Maria, dhe është i sigurt se do të nënshkruajë një marrëveshje të re.

Sipas mediumit italian, La Gazzetta dello Sport, bardhezinjtë kanë zhvilluar së fundmi një takim pozitiv me përfaqësuesit e Di Marias dhe kanë planifikuar për raundin tjetër të bisedimeve deri në fund të prillit.

Siç raportohet, ata mund ta zgjasin qëndrimin e Di Maria deri në vitin 2024, me marrëveshjen e tij aktuale që skadon këtë verë.

Pavarësisht nga një fillim i ngarkuar me lëndime në karrierën e tij në Juventus, vlera e Di Maria është rritur pas triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës në Katar, në të cilën, ai luajti një rol kryesor.

Duke u bazuar në formën e tij mbresëlënëse të Kupës së Botës, 35-vjeçari është bërë një figurë qendrore në sulmin e Massimiliano Allegrit që nga fillimi i vitit 2023.

Di Maria ka shënuar shtatë gola dhe tri asistime për Bianconerët që nga janari, duke përfshirë hat-trickun yjor kundër SC Freiburg në raundin e 16-të të Ligës së Evropës.

Ish-ylli i Paris Saint-Germain, gjithashtu, ka deklaruar së fundmi se ndihet i lumtur në Torino dhe dëshiron të vazhdojë të luajë.

Pavarësisht se iu dha një zbritje prej 15 pikësh për një skandal të rremë të kontabilitetit, skuadra e Allegrit ka mbetur kompetente në fushë. Ata janë në vendin e shtatë në tabelën e Serie A, shtatë pikë larg vendit të fundit të Ligës së Kampionëve.

Di Maria u largua nga PSG pas shtatë sezonesh, gjatë të cilave, ai luajti 295 ndeshje për klubin, duke shënuar 92 gola. Klubet e mëparshme të argjentinasit përfshijnë Manchester United dhe Real Madrid. Një sezon i Di Marias në Old Trafford erdhi kur Pogba ishte në periudhën e tij të parë në Juventus.

Bianconerët ishin fitimtarë në derbin kundër Interit para pushimit ndërkombëtar dhe do të kërkojnë të vazhdojnë vrullin kundër Hellas Verona kur liga të rifillojë këtë fundjavë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika