Angelina Jolie shkruan në gjuhën shqipe dhe përmend edhe Kosovën

Aktorja e njohur amerikane, Angelina Jolie ka bërë të ditur detaje rreth librit të saj më të ri të titulluar "Know your rights". e cila është e përkthyer edhe në gjuhën shqipe. Jolie përmend edhe Kosovën si v end se ku mund të gjejnë librin e saj të shkruar për të drejtat e të rinjve

Aktorja e njohur amerikane, Angelina Jolie ka bërë të ditur detaje të hollësishme rreth librit të saj më të ri të titulluar “Know your rights”. Libër i cili është përkthyer edhe në gjuhën shqipe.”

Jolie përmend edhe Kosovën si vend se ku mund të gjejnë librin e saj të shkruar për të drejtat e të rinjve.

Në një postim në rrjetin social “Instagram”, Jolie ka theksuar se libri përpos që është e shkruar në gjuhën angleze, ajo është e përkthyer edhe në gjashtë gjuhë të tjera, duke përfshirë gjuhën shqipe, polake, moldave etj.

Ajo ka thënë se libri është publikuar edhe në Kosovë e Shqipëri.

“Për t’i kërkuar të drejtat tuaja, duhet t’i njihni ato. Neni 42 i Konventës për të Drejtat e Fëmijëve i detyron qeveritë të sigurohen që fëmijët dhe prindërit të jenë të vetëdijshëm për parimet dhe të drejtat e mbrojtura me konventë. Jam e lumtur që libri ynë për të drejtat e të rinjve tani është publikuar në Shqipëri, Kosovë, Poloni, Rumani dhe Moldavi, dhe ua dërgoj respektin tim të gjithë aktivistëve/eve që mbrojnë të drejtat e fëmijëve në rajon dhe që përdorin të drejtën e tyre të jenë të zëshëm”, ka shkruar ajo në Instagram.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika