Angli: Autobusi godet urën

Gjatë një udhëtimi për në qendrën tregtare në Sheffield të Anglisë, një autobus dykatësh është përplasur me urën, ku si pasojë e këtij aksidenti mbetën të lënduar katër persona

Katër persona kanë mbetur të lënduar, pasi autobusi dykatësh ka përplasur një urë të ulët, duke e lënë edhe automjetin të dëmtuar.

Ky aksident ka ndodhur të mërkurën e 25 majit në një qytet të Anglisë, Sheffield, teksa autobusi ishte duke udhëtuar për në qendrën tregtare Crystal Peaks në Sheffield, raporton BBC.

Pjesa e sipërme e autobusit u shtyp pasi u përplas me urën e këmbësorëve, ku lartësia e urës shihet të jetë 3.5 metra.

Drejtori i Operacioneve Rob Hughes ka thënë se “hetimi i plotë” për përplasjen është nisur, gjithashtu, ka bërë të ditur se katër pasagjerë kanë pësuar “lëndime të lehta” në aksident.

“Shoferi nuk ka pësuar lëndime por është në shok”, ka thënë Hughes.

Po ashtu, ai ka thënë se është ofruar mbështetja dhe ndihma e nevojshme për personat e lënduar dhe të tjerët që janë përfshirë në këtë aksident.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika