Anglia e uritur për fitore, deklason Iranin

Kombëtarja e Anglisë duke festuar

Kombëtarja e Anglisë, e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme garën e Kampionatit Botëror duke e deklasuar kombëtarët e Iranit me rezultat 6 me 2.

Golat për Anglinë i shënoi, J. Bellingahm, goli i dytë erdhi nga B. Saka dhe i treti erdhi për R. Sterling.

E në pjesën e dytë Saka shënoi edhe një herë në minutën e 62-të.

Golin e nderit për Iranin e shënoi M. Taremi në minutën e 65-të, e për ta thelluar rezultatin edhe më shumë J. Grealish shënoi golin e gjashtë për “Tre Luanët”.

E për rezultatin 6 me 2, nga pika e bardhë për Iranin shënoi M. Taremi.

Anglia me këtë fitore kryeson grupin B, në grup me Iranin Wales, ShBA-të dhe me Iranin i cili shënoi humbjen e parë në këtë botëror.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

Vetëvrasja e Sokol Halili, Policia tregon çfarë gjeti në vendngjarje

I dyshuari për vrasjen e 35-vjeçares shtatzënë ishte vetvrarë të premten, njoftoi Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla. Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës ka dhënë...

Mungesa e Serbisë në Samit, Rama: Vuçiq s’ka rrugë tjetër,...

Kryeministri i i Shqipërisë, Edi Rama, në një bashkëbisedim në rrjetet sociale, ka thënë se Serbia do të marrë pjesë NË Samitin e 6...

Të fundit nga rubrika