Anglia, finalistja e dytë e Euro 2024

Në një ndeshje dramatike gjysmëfinale të kampionatit evropian, Anglia siguroi fitoren dhe vendin në finale duke mposhtur Holandën me rezultatin 2:1

Anglia ka arritur të fitojë ndeshjen ndaj Holandës me një rezultat përfundimtar të ngushtë, 2:1.

Pavarësisht një fillimi të barabartë, ku pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1:1, falë golit të Harry Kane nga penalltia në minutën e 18-të dhe golit të parë nga Xavi Simons për Holandën në minutën e 7-të.

Por, anglezët e dominuan pjesën e dytë të ndeshjes.

Goli i epërsisë për Anglinë u shënua nga Ollie Watkins në minutën e 90-të, duke siguruar kështu vendin në finale.

Tashmë, Anglia është finalistja e dytë dhe do të përballet me Spanjën në finale, e cila mbahet më 14 korrik.

Holandë – Angli, përballje për një vend në finale

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika