Anne Hathaway tregon se pati një abort teksa luante rolin e një gruaje shtatzënë

Anne Hathaway, aktorja e njohur 41-vjeçare, ka rrëfyer vuajtjet e një aborti në vitin 2015, teksa luante në një shfaqje në Broadway. Në një intervistë ekskluzive për Vanity Fair, Hathaway zbuloi detajet e momentit të vështirë në jetën e saj

Anne Hathaway - Aktore

Anne Hathaway, aktorja e njohur 41-vjeçare, ka zemrën dhe ka rrëfyer për vuajtjen e një aborti në vitin 2015, derisa luante në një shfaqje në Broadway.

Në një intervistë ekskluzive për Vanity Fair, Hathaway zbuloi detajet e momentit të vështirësive në jetën e saj, duke thënë se ajo e saj e parë “nuk funksionoi” dhe duke e ndarë vështirësinë e vështirë që ajo pati për të luajtur një rol shtatzënë në skenën e çdo personi. natë.

Performanca e Hathaway në shfaqjen “Grounded” kërkon që ajo të luante çdo natë, duke u përballur në skenën e lindjes, ndërsa një pamje reale e abortonte.

“Unë isha duke bërë një shfaqje dhe më duhej të linda në skenën e çdo natë”, ka thënë ajo.

Aktorja rrëfeu se edhe pse ndryshe mbante gjithçka brenda të shfaqet sikur ishte në rregull, për shoqërinë e saj ishte të fshehte faktin se po shikonte një vuajtje të tillë.

Hathaway, e cila është mirë që atëherë ka pasur dy djem, thotë se gjatë shfaqjes gjashtë javore, ajo “u shtir se gjithçka ishte”.

‘Nuk kam turp’

Megjithatë, Hathaway e mbajti guximin për të hequr qafe vështirësitë e zakonshme me publikun, duke shkruar një postim në Instagram në korrik 2019 për të njoftuar fillimin e fillimit dhe të dytë të betejave të saj për fertilitet.

Në intervistën për Vanity Fair, Hathaway gjithashtu theksoi rëndësinë e ndarjes së historive të tilla, duke thënë se nuk do të ndihej e turpëruar për diçka që, siç ka thënë ajo, “statistikisht është mjaft e zakonshme”.

Hathaway ka thënë se ishte e habitur kur zbuloi se sa të zakonshme janë abortet spontane.

Ajo gjithashtu zbuloi se shumë nga miqtë e saj kishin pasur përvoja të ngjashme.

“Të shoh dhe kam qenë ti”, është ajo.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika