Antonio Rudiger “pranon kontratën 4 vjeçare me Real Madridin”

Rudiger pranon që së shpejti të ndërroj klubin, si shkak i pagesës më të lartë.

Antonio-Rudiger

Antonio Rudiger, sipas raporteve të fundit, në fund të kësaj vere pritet t’i bashkohet si agjent i lirë klubit të Real Madridit. Ai do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare.

Antonio Rudiger

Sipas Thomas Tuchel, Reali është i përgatitur t’i japë Rudigerit më shumë para sesa Chelsea, “duart e të cilit ishin të lidhura” për të joshur qendërmbrojtësin me një ofertë më të mirë për shkak të sanksioneve.

Gjithashtu edhe klubi i Barcelonës, ​​PSG dhe Juventus ishin të interesuar për nënshkrimin e Rudiger. 29-vjeçari pritet t’i bashkohet kampionëve të Ligës së zgjedhur këtë verë.

“Situata është se ai dëshiron të largohet nga klubi. Ai më informoi për këtë në një bisedë private,” ka thënë Tuchel, pas fitores 1-0 ndaj West Ham.

“Ne dhamë gjithçka, unë dhe klubi, por nuk mundëm të luftonim më për shkak të veprimeve. Pa sanksionet, të paktën do të ishim në gjendje të luftonim, por duart tona janë të lidhura. Ne nuk e marrim atë personalisht”

“Ai është një figurë kyçe dhe do të qëndrojë i tillë deri në fund të sezonit. Do të na mungojë shumë, por është vendimi i tij”, ka thënë Tuchel.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika