Antonio Rudiger “pranon kontratën 4 vjeçare me Real Madridin”

Rudiger pranon që së shpejti të ndërroj klubin, si shkak i pagesës më të lartë.

Antonio-Rudiger

Antonio Rudiger, sipas raporteve të fundit, në fund të kësaj vere pritet t’i bashkohet si agjent i lirë klubit të Real Madridit. Ai do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare.

Antonio Rudiger

Sipas Thomas Tuchel, Reali është i përgatitur t’i japë Rudigerit më shumë para sesa Chelsea, “duart e të cilit ishin të lidhura” për të joshur qendërmbrojtësin me një ofertë më të mirë për shkak të sanksioneve.

Gjithashtu edhe klubi i Barcelonës, ​​PSG dhe Juventus ishin të interesuar për nënshkrimin e Rudiger. 29-vjeçari pritet t’i bashkohet kampionëve të Ligës së zgjedhur këtë verë.

“Situata është se ai dëshiron të largohet nga klubi. Ai më informoi për këtë në një bisedë private,” ka thënë Tuchel, pas fitores 1-0 ndaj West Ham.

“Ne dhamë gjithçka, unë dhe klubi, por nuk mundëm të luftonim më për shkak të veprimeve. Pa sanksionet, të paktën do të ishim në gjendje të luftonim, por duart tona janë të lidhura. Ne nuk e marrim atë personalisht”

“Ai është një figurë kyçe dhe do të qëndrojë i tillë deri në fund të sezonit. Do të na mungojë shumë, por është vendimi i tij”, ka thënë Tuchel.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika