Anulohet konkursi për kryeshef të “Trepçës”

Ndërmarrja metalurgjike "Trepça" ka njoftuar zyrtarisht se konkursi për pozitën e kryeshefit ekzekutiv të kësaj ndërmarrjeje është anuluar

Ndërmarrja metalurgjike, “Trepça”, ka bërë të ditur se është anuluar konkursi për kryeshef ekzekutiv të kësaj ndërmarrjeje.

Në vendim që posedon Dukagjini thuhet se konkursi është anuluar, për shkak se nuk ka pasur një proces konkurrues dhe nuk është plotësuar kriteri që së paku 4 kandidatë t’i plotësojnë kushtet dhe kriteret për pozitën përkatëse.

“Për shkak se nuk ka pasur një proces konkurrues, dhe nuk është plotësuar kriteri që së paku 4 kandidatë të i plotësojnë kushtet dhe kriteret për pozitën përkatëse dhe kjo çështje është paraparë me Kodin e Etikës dhe Qeverisë Korporative për Ndërmarrje Publike”, thuhet në vendim që posedon Dukagjini.

Trepça”, më 13 nëntor të këtij viti kishte shpallur konkurs për kryeshef ekzekutiv pas shkarkimit të Enis Abdurrahmanit, më 27 shtator të këtij viti.

Abdurrahmani përreth dy vjet ishte ushtrues detyre në këtë pozitë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika