Anulohet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Është anuluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. Kjo është bërë me kërkesë të kryekuvendarit, Glauk Konjufca. për shkak të ditës së zisë të shpallur për policin e vrarë, Afrim Bunjakun

Kryesia e Kuvendit

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit është anuluar me kërkesën e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, për shkak të ditës së zisë, të shpallur nga presidentja Vjosa Osmani.

“Me kërkesën e Kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, mbledhja e Kryesisë, e paraparë për sot, anulohet, sipas Vendimit të Presidentes Vjosa Osmani-Sadriu, për shpalljen e zisë shtetërore në Republikën e Kosovës, ditën e hënë, 25.09.2023”, thuhet në njoftimin e Kuvendit në faqen zyrtare në Facebook.

Rreshteri Afrim Bunjaku u vra në detyrë nga kriminelët serbë mëngjesin e së dielës. Ky sulm ndaj Policisë së Kosovës, nga institucionet shtetërore u konsiderua si sulm terrorist.

Gjatë betejës së policisë me kriminelët serbë, mbetën të vrarë tre nga këta të fundit si dhe janë arrestuar disa të tjerë.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika