Anulohet ndeshja Atletico Madrid – Juventus që ishte planifikuar të zhvillohet në Izrael

Miqësorja mes Atletico Madrid dhe Juventus, ishte paraparë të mbahet të dielën e 7 gushtit, por nuk do të zhvillohet për shkak të konfliktit në Rripin e Gazës

Ilustrim

Ndeshja mes Atletico Madrid dhe Juventus që është paraparë të mbahet të dielën e 7 gushtit, nuk do të zvillohet për shkaqe sigurie.

Juventusi ishte i pari që kishte vendosur të mos udhëtonte në Izrael për shkak të konfliktit në Rripin e Gazës.

Dhe më pas Atletico e ka bërë të njëjtën gjë.

Duke njoftuar se ndeshja nuk do të realizohet për arsye sigurie.

Të premten e 5 gushtit shtypi izraelit ka raportuar se më shumë se 100 raketa ishin lëshuar kundër Izraelit. Disa alarme janë ngritur në zonat afër stadiumit ku ishte menduar të zhvillohej ndeshja, raporton Besoccer.

Sipas ‘Carrusel Deportivo’, ndeshja mund të ndryshojë vend.

Juventus dhe Atletico thuhet se kanë rënë dakord që të luajnë ndeshjen në Torino të dielën por asnjë nga dy klubet nuk e ka konfirmuar ende këtë.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika