Arabia Saudite e befason Argjentinën, kalon në epërsi me dy gola të shënuar

Arabia Saudite e ka filluar fuqishëm pjesën e dytë të lojës me Argjentinën. Pesë minuta pas fillimit të pjesës së dytë, kjo kombëtare ka shënuar, për ta barazuar rezultatin një me një.

Golin e shënoi S. Al-Shehri, pas një hutimi në mbrojtjen e kombëtares së Argjentinës.

Në minutën e 54, S. Al Dawsari shënoi për rezultatin 1:2 në të mirë të Arabisë Saudite

Pjesa e parë ishte mbyllur me rezultat një me zero në favor të Argjentinës, derisa edhe tri gola të tjerë të shënuar nga ta ishin anuluar për shkak të pozitës jashtë loje.

Golin e vetëm për Argjentinën e shënoi Lionel Messi, nga penalltia.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika