Arifi vendos flamurin kombëtar në godinën e komunës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka vendosur flamurin kombëtar shqiptar në godinën e komunës së Preshevës më datën 27 nëntor, me rastin e festës së 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka vendosur flamurin kombëtar shqiptar të hënën më 27 nëntorit në godinën e komunës së Preshevës.

Flamuri kombëtar është vendosur me rastin e 111-vjetorit të festës së flamurit së Shqipërisë.

Sipas Arifit, kjo është hera e shtatë radhazi në historinë e Preshevës, ku kryetari i komunës vendos flamurin kombëtar në komunën e Preshëvës.

“Përshendetje gjithë shqiptarëve anë e mbarë botës, edhe në Luginën e Preshevës, për hir të 28 Nëntorit e vendosim sot në godinën e komunës, flamurin kombëtar për së shtati herë kësaj radhe. Ne ua urojmë festën të gjithëve dhe ju faleminderit për mbështetjen, mos na harroni se jemi duke mbijetuar këtu dhe duke shpresuar që ju nuk na harroni kurrë”, ka thënë Arifi.

Ndryshe, në muajin shkurti të këtij viti, Gjykata e Vranjës kishte dënuar ish-kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafin, si dhe vetë institucionin që ai e kryeson, për kundërvajtje pas ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar, më 28 Nëntor të vitit të kaluar, për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika