Arijon Ibrahimovic nënshkruan kontratë të re me Bayernin

Është vetëm 17-vjeçar, por në Bayern Munich e konsiderojnë si futbollist me potencial të madh.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Arijon Ibrahimovic e ka vazhduar kontratën me kampionët e Gjermanisë.

Mesfushori i talentuar ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025.

Pas këtij hapi të madh në karrierë, Arijoni u shpreh tejet i lumtur.

“Jam krenar dhe falënderues ndaj klubit. Është një ëndërr e realizuar për mua. Po shikoj drejt hapave të ardhshëm te Bayerni”, tha ai.

Arijoni ishte bashkuar me bavarezët në qershor të vitit 2018, teksa paraprakisht ka qenë pjesë e akademisë së Nuermbergut.

Në sezonin aktual, ai është autor i 13-të golavre dhe katër asistimeve në 14 ndeshje të zhvilluara me grumposhat U-19 të Bayernit, teksa të premten shënoi gol me skuadrën e parë – në miqësoren ndaj ekipit austriak, Salzburg.

 

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika