Arrestohen dy persona, dyshohet se vodhën ari në vlerë prej 10 mijë eurosh në një shtëpi në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën ka arrestuar dy të dyshuar për një rast të vjedhjes së rëndë që thuhet se ka ndodhur më 11 maj në Gjakovë

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën ka arrestuar dy të dyshuar për një rast të vjedhjes së rëndë që thuhet se ka ndodhur më 11 maj në Gjakovë.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës thuhet se rasti ishte raportuar në polici nga një grua.

“Më datën 11.05.2024, ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici se persona të panjohur kishin depërtuar brenda në shtëpinë e vëllait të saj në lagjen ‘Dardania në Gjakovë dhe kishin vjedhur stoli të arit, sipas ankueses në vlerë prej rreth 10 mijë euro”, thuhet në njoftim.

Pas një hetimi të gjerë dhe intensiv nga Sektori Rajonal i Hetimeve në Gjakovë, thuhet se janë siguruar informata dhe është arritur të identifikohen dhe arrestohen dy të dyshuar.

“I dyshuari me inicialet V. A. mashkull kosovar i moshës së mitur, është arrestuar mbi dyshimin e arsyeshëm se kishte kryer veprën penale vjedhje e rëndë, ndërsa i dyshuari tjetër me inicialet Q. L., mashkull kosovar i moshës madhore, është arrestuar mbi dyshimin e ofrimit të ndihmës kryesve pas kryerjes së veprës penale të vjedhjes së raportuar”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika