Arrestohen dy persona për kanosje dhe sulm ndaj personave zyrtar

Shkak i sulmit dhe kanosjes ka qenë mosmarrëveshja në trafik sipas raportit të Policisë

Më datë 19.03.2024, në rrugën Dëshmorët e Kombit në Vushtrri, dy persona kanë sulmuar dhe kanosur dy persona zyrtar.

Shkak i sulmit dhe kanosjes ka qenë mosmarrëveshja në trafik.

“Janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje në trafik kishin sulmuar fizikisht dhe kanosur dy viktimat meshkuj kosovarë”, thuhet në raportin e Policisë.

Sipas raportit, viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika