Arrestohen dy persona për organizim dhe pjesëmarrje në grup kriminal

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në lidhje me rastin sekuestrim i 400 kilogramëve substancë narkotike kokainë në Prishtinë. Të ndaluarit akuzohen për pjesëmarrje dhe organizimi i grupit kriminal të organizuar lidhur me veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve

Foto ilustrim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se kanë arrestuar dy persona në lidhje me rastin sekuestrim të 400 kilogramëve substancë narkotike të llojit kokainë të premten e 23 shtatorit në Prishtinë.

PSRK ka bastisur dy lokacione sipas urdhrit të Departamentit Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, me ç’rast, përveç sigurimit të provave materiale, ka arrestuar dhe ndaluar dy persona.

Të arrestuarit me inicialet H.SH dhe N.M janë shtetas të Kosovës të cilët akuzohen për organizim dhe pjesëmarrje në grup kriminal.

“Pjesëmarrja dhe organizimi i grupit kriminal të organizuar lidhur me veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge, si dhe për veprat penale të kryera në bashkëkryerje, pengimi i të provuarit apo procedurës zyrtare dhe frikësimi gjatë procedurës penale”, shkruhet në komunikatën për media.

Ndërkaq Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës do të vazhdojë procedurat e tjera ligjore në lidhje me rastin.

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Mehaj: Oficeri Luan Haradinaj ka diplomuar në SHBA për Inteligjencë...

  Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se Ushtrisë së Kosovës(FSK), i është shtuar dhe një Oficer i diplomuar në Military Intelligence Basic Officer...

Mushkolaj: Pezullimi i grevës nga SBAShK-u, vetëm zgjidhje për të...

Analisti Imer Mushkolaj sa i përket paralajmërimeve të SBAShK-ut për pezullim të grevës dhe që mësimi pritet të fillojë më tre tetor, ka thënë...

Të fundit nga rubrika