Arrestohen dy taksistë, dyshohet se sulmuan një tjetër që shkoi për të marrë pasagjerët në aeroport

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy taksistë në Aeroportin e Prishtinës, sepse dyshohet se kishin sulmuar një taksist tjetër

Ilustrim

Janë arrestuar dy taksistë në Aeroportin e Prishtinës, sepse dyshohet se kishin sulmuar një taksist tjetër.

Policia e Kosovës njofton se mosmarrëveshja në mes tyre ishte lidhur me shërbimet për pasagjerë.

Viktima është dërguar në QKUK, ndërsa dy të dyshuarit, pas intervistimit, me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

ANP-Adem Jashari 15.09.2023-22:43. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë (taksist në ANP), pasi të njëjtit pas një mosmarrëveshje lidhur me shërbimet për pasagjerë, kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull  kosovar punëtor taksie në një kompani tjetër, i cili kishte shkuar në ANP për të marrë pasagjerë. Viktima ka pësuar lëndime është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa dy të dyshuarit pas intervistimit, me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, ka njoftuar policia.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika