Arrestohen dy të dyshuar në Mitrovicë, sulmuan fizikisht një person zyrtar

Janë arrestuar dy të dyshuar në Mitrovicë, sepse kanë sulmuar fizikisht një person zyrtar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë dërguar në mbajtje

Foto ilustrim

Janë arrestuar dy të dyshuar në Mitrovicë, pasi kanë sulmuar një person zyrtar.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se viktima ka pranuar tretman mjekësor pas lëndimeve që ka pësuar dhe të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Mitrovicë,18.04.2024-15:50. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit e kishin sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar.  Si pasojë e lëndimeve të pësuara, viktima ka pranuar tretman mjekësor. Pas intervistimit me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika