Arrestohen dy të dyshuar në Prishtinë, ishin shpallur në kërkim

Janë arrestuar dy të dyshuar në Prishtinë, të cilët ishin shpallur në kërkim. Të dyshuarit pas arrestimit janë dërguar në vuajtje të dënimit

Ilustrim

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24-orësh, ka njoftuar se të martën e 20 shkurtit në Prishtinë, është arrestuar i dyshuari që ishte shpallur në kërkim dhe është dërguar në vuajtje të dënimit.

Prishtinë / 20.02.2024 – 21:30. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Ndërsa, të mërkurën e 21 shkurtit, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit edhe një i dyshuar tjetër që ishte shpallur në kërkim.

Prishtinë / 21.02.2024 – 14:26. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit i kërkuari mashkull kosovar”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika