Arrestohen edhe dy persona të tjerë që dyshohen për plagosjen në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot janë vetëdorëzuar edhe dy të dyshuarit e tjerë për plagosjen që ndodhi disa ditë më parë në Prizren.

Sipas njoftimit të policisë, thuhet se dy pjesëtarë të familjes Likaj janë vetëdorëzuar rreth orës 14:40.

“Hetuesi policor gjate hetimit te rasti ne cilësinë e provave materiale kanë arrit te gjejnë dhe te sekuestrojnë një revole  (pistoletë revolver) me mbishkrim  357 MAGNUM,  me numër serik 72032 dhe dy fishekë kalibër i panjohur , për te cilën dyshohet se është përdorur”, thuhet në njoftim.

Dhe gjithsej nga gjashtë personat e kërkuar, sot të gjashtit ndodhen në ndalim.

Policia e Kosovës, më 23 maj, ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës në Prizren.

Sipas policisë, një person është plagosur me armë zjarri e një tjetër është lënduar me mjete të forta, pas një mosmarrëveshjeje në mes të 11 personave.

11 persona të përfshirë në rastin e plagosjes në Prizren

 

Rastin në polici e kishte njoftuar një burrë, i cili ka deklaruar bashkë me dy viktimat se është sulmuar me armë zjarri dhe mjete të forta nga tetë persona të dyshuar.

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e gjashtë të dyshuarve për tentim vrasjen në Prizren

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika