Arrestohen katër persona të dyshuar për disa grabitje të aramatosura

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar katër persona, të dyshuar për disa grabitje të armatosura që kanë ndodhë në pompa derivatesh, markete, kryesisht në rajonin e Prishtinës

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Hetuesit e Njësitit të hetimeve të Përgjithshme mbrëmë kanë arrestuar katër persona, që dyshohet se kanë kryer së paku 10 vepra të vjedhjes, të cilat janë bërë nën kërcënimin e armëve.

“Personat e dyshuar: F.M, mashkull, 34 vjeç F.M, mashkull, 32 vjeç, A.S, mashkull, 34 vjeç dhe  XH.S, mashkull, 41 vjeç, janë arrestuar në Stacionin e Autobusëve, derisa po tentonin të largoheshin nga Kosova”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

“Personat e arrestuar dyshohet të jenë të përfshirë në rastet e grabitjeve, që kanë ndodhë në pompa derivatesh, markete kryesisht në rajonin e Prishtinës”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Personat e dyshuar pas intervistimit nga ana e hetuesve me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika