Arrestohen rreth 25 zyrtarë policorë në Vërmicë, dyshohen për marrje ryshfeti

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale, gjatë një aksioni të koduar si “Pika2”, kanë arrestuar 25 zyrtarë policorë të dyshuar për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Që në orët e hershme të mëngjesit, IPK ka njoftuar për aksionin ku dyshohet se një numër i zyrtarëve policorë, kanë kryer veprat penale marrje e ryshfetit dhe keqpërdorim i pozitës zyrtare.

“Hetimi përfshin edhe bashkëpunim me prokurorë nga SPAK-u (Struktura e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar e Republikës së Shqipërisë) dhe zyrtarët e AMP-së Agjencisë për Mbikëqyrje Policore (agjencia homologe e IPK-së në Shqipëri)”, thuhet në njoftimin e IPK-së.

Aksioni i IPK-së është duke vazhduar ende.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika