Arrestohen rreth 25 zyrtarë policorë në Vërmicë, dyshohen për marrje ryshfeti

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale, gjatë një aksioni të koduar si “Pika2”, kanë arrestuar 25 zyrtarë policorë të dyshuar për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Që në orët e hershme të mëngjesit, IPK ka njoftuar për aksionin ku dyshohet se një numër i zyrtarëve policorë, kanë kryer veprat penale marrje e ryshfetit dhe keqpërdorim i pozitës zyrtare.

“Hetimi përfshin edhe bashkëpunim me prokurorë nga SPAK-u (Struktura e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar e Republikës së Shqipërisë) dhe zyrtarët e AMP-së Agjencisë për Mbikëqyrje Policore (agjencia homologe e IPK-së në Shqipëri)”, thuhet në njoftimin e IPK-së.

Aksioni i IPK-së është duke vazhduar ende.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika