Arrestohen tre serbë të dyshuar për mashtrim në Klinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për veprën penale 'mashtrim' në Klinë. Policia njoftoi se ankuesi që është paraqitur në Polici ka thënë që disa persona kanë pasur qëllim për të pranuar një shumë të parave nga një anëtarë i një organizate humanitare në Zvicër në emër të vëllait i cili është i burgosur në Serbi

Policia e Kosoves/ Foto: Visar Loku

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për veprën penale “mashtrim” në Klinë. Policia njoftoi se ankuesi që është paraqitur në polici ka thënë që disa persona kanë pasur qëllim për të pranuar një shumë të parave nga një anëtar i një organizate humanitare në Zvicër, në emër të vëllait i cili është i burgosur në Serbi.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, thuhet se personat e dyshuar “kanë grumbulluar edhe më herët një shumë të parave për ta ndihmuar vëllain e ankuesit, i cili është i burgosur në Serbi”.

Pas intervistimit, të të dyshuarve në prezencën e avokatit mbrojtës, me urdhër të Prokurorit shtetit, u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika