Arrestohet Dani Alvez pasi dyshohet se sulmoi seksualisht një grua

Mbrojtësi 39-vjeçar, Dani Alvez, është arrestuar nën dyshimin për sulm seksual ndaj një gruaje në një klub nate në Bracelonë

Dani Alvez, futbollisti brazilian që luan si mbrojtës i djathtë

Futbollisti brazilian, Dani Alves është arrestuar mëngjesin e së premtes pasi u akuzua për sulm seksual ndaj një gruaje në një klub nate në Barcelonë të Spanjës.

Policët spanjollë e ndaluan futbollistin dhe e dërguan në gjykatë për ta marrë në pyetje pas akuzës zyrtare të gruas, e cila ka pretenduar se sulmi ndodhi në një klub ikonik i quajtur “Sutton” në qytetin spanjoll.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës u dërgua në një stacion policie në lagjen Les Corts për të dhënë një deklaratë.

Futbollisti që tani është me skuadrën meksikane UNAM Pumas, pranoi se kishte qenë në klubin “Sutton” më 30 dhjetor, kur edhe ndodhi krimi i dyshuar seksual.

Por, ai ka deklaruar për pafajësinë e tij në një intervistë televizive spanjolle pasi një gjykatë konfirmoi se kishte hapur një hetim zyrtar, duke këmbëngulur: “Unë nuk e di se kush është kjo zonjë.

“Nuk ia di emrin, nuk e njoh, nuk e kam parë kurrë në jetën time”, ka shtuar ai, raporton The Sun.

39-vjeçari, i cili u bë braziliani më i vjetër që luajti në një Kupë Botërore të FIFA-s muajin e kaluar, kishte rregulluar intervistën e tij në polici përmes avokatëve, raportuan mediat lokale.

Raportet thanë gjithashtu se ai do të arrestohej dhe do të merrej shenja gishtash si pjesë e një procedure rutinë përpara se të merrej në pyetje dhe të dërgohej në gjykatë për të hetuar sulmin e dyshuar seksual.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika