Arrestohet i dyshuari 52-vjeçar në Kaçanik për lëndim të rëndë trupor

I dyshuari 52-vjeçar është arrestuar, pasi i kishte shkaktuar lëndime të rënda një personi tjetër dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes

Ilustrim

Është arrestuar i dyshuari 52-vjeçar, pasi i kishte shkaktuar lëndim të rëndë një personi tjetër dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Rasti ka ndodhur në Kaçanik, tek vendi i quajtur “Guri i Zi”.

“I dyshuari A.Z ( M/K) i moshës 52 vjeçar është shoqëruar në stacionin e policisë në Kaçanik dhe pas intervistimit nga policët hetues,  me vendim të prokurorit të rastit është ndaluar në mbajtje për 48 orë, për procedura tjera hetimore, ndërsa rasti është cilësur “Lëndim i rëndë trupor””, njofton Policia e Kosovës.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se i lënduari, pasi kishte marrë ndihmën e parë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Kaçanik, për tretman të mëtutjeshëm mjekësor është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika