Arrestohet i dyshuari serb për kanosje në dy raste në Leposaviq

Një i dyshuar serb, 42 vjeçar është arrestuar në lidhje me dy raste të kanosjes në Leposaviq

Policia e Kosovës monitoron objektin e Komunës së Leposaviqit

Policia e Kosovës ka njoftuar se këtë të martë është arrestuar një person i dyshuar në lidhje me dy raste të ndara të kanosjes ndaj dy viktimave në komunën e Leposaviqit.

Në rastin e parë, një vajzë kosovare-serbe kishte denoncuar më datë 26 maj se ishte e kërcënuar nga persona meshkuj serbë të Kosovës.

Ajo gjithashtu kishte raportuar se i dyshuari i kishte dërguar një mesazh kërcënues dhe kishte parë persona të maskuar duke lëvizur në zonën ku ajo jetonte, duke mbajtur gurë në duar.

Në rastin e dytë, një djalë kosovar-serb kishte raportuar më datë 5 qershor se ishte kanosur me fjalë kërcënuese nëpërmjet telefonit nga një person i dyshuar kosovar-serb.

Të dyshuarit për këto raste janë identifikuar dhe është arrestuar B.DJ., një mashkull kosovar-serb i lindur në vitin 1981.

“Lidhur me rastet është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari B.DJ., (1981), mashkull kosovar serb ndaj të cilit të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Po ashtu, Policia e Kosovës, siç ka njoftuar, “mbetet e përkushtuar të hetoj të gjitha aktet kriminale dhe të parandaloj shfaqjen e dhunës”.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika