Arrestohet i kërkuari për dhunim

Policia e Kosovës (ilustrim)

Pas më shumë se tre muajsh, kur ishte shpallur në kërkim, është arrestuar 22-vjeçari, i cili dyshohet për dhunim.

Arrestimi i Florian Filës, banor i Gjakovës, sipas policisë është bërë në bashkëpunim me mediat dhe qytetarët.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, me datën 01.12.2022 ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim me qytetarë për arrestimin e personit Florian (Ruzhdi) Fila i lindur me 16.01.2000, banues në rrugën “Skënderbeu” në Gjakovë i cili kërkohej për veprën penale [Dhunim]”, thuhet në njoftim.

Me vendim të prokurorit të shtetit, i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika