Arrestohet një burrë në Prishtinë për “dhunim në tentativë”, viktima arriti të shmanget

 “Prishtinë 10.03.2023 – 21:30, Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për veprën e lartcekur (Dhunim në Tentativë). Viktima kishte rezistuar dhe ka arritur që të shmanget. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport

Policia e Kosovës-Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë, i cili dyshohet për veprën “dhunim në tentativë” në Prishtinë.

Sipas raportit të policisë, viktima i kishte rezistuar dhe kishte arritur të shmanget. Kurse, viktimës i është ofruar tretman mjekësor thekson policia.

“Prishtinë 10.03.2023 – 21:30, Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për veprën e lartcekur (DHUNIM NË TENTATIVË). Viktima kishte rezistuar dhe ka arritur që të shmanget. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika