Arrestohet një burrë nga Vushtrria, dyshohet se dhunoi një grua

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person në Vushtrri, nën dyshimet se e ka dhunuar një grua.

Viktima, sipas policisë, është dërguar për ekzaminim mjekësor, kurse i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti e ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit, viktima dërgohet për ekzaminim mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika