Arrestohet një i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe dhunë në familje në Kamenicë

Në fshatin Koretin të komunës së Kamenicës është arrestuar një i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe dhunë në familje

Ilustrim

Është arrestuar një i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe dhunë në familje në Koretin të Kamenicës.

Gjatë hetimit të rastit dhe mbledhjes së provave nga ana e hetuesve policorë të njësitit të hetimeve të Stacionit Policor Kamenicë rreth këtij rasti, tek i dyshuari me inicialet R.A. janë gjetur dhe konfiskuar:

-Një pushkë automatike e llojit AK 47;

-Dy karikatorë të pushkë automatike;

-Njëqind e pesëdhjetë e tre fishekë të kalibrit 7.62×39 mm;

-Një pistoletë të llojit M57 e kalibrit 7.62;

-Dy karikatorë të pistoletës;

-Tridhjet e një fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Pas intervistimit nga prokurori i shtetit, ndaj të dyshuarit është lëshuar masa e ndalimit për 48 orë dhe ndaj tij do të ngrihet kallëzim penal për veprat penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” dhe “Dhunë në familje”.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika