Arrestohet një i mitur në Lipjan për tentim vrasje

Policia e Kosovës

Një i mitur është arrestuar në komunën e Lipjanit nën dyshimet për tentim vrasje ndaj dy personave të tjerë.

Në njoftimin e policisë thuhet se i dyshuari ka tentuar me thikë t’i vrasë viktimat, derisa kanë shtuar se personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast janë lënduar dy persona, të cilët dyshohet të kenë pësuar lëndime nga një mjet i mprehtë. Personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që policia menjëherë ka identifikuar dhe arrestuar personin e dyshuar”, thuhet në njoftim.

I dyshuari me inicialet E.K, pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në qendrën e mbajtjes.

Sipas policisë, hetuesit janë duke i kryer procedurat e nevojshme lidhur me rastin, i cili është cilësuar si vrasje në tentativë.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika