Arrestohet një person, dyshohet për lidhje intime me një 13 vjeçare

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person për veprën penale “Dhunim”. I arrestuari dyshohet se ka pas lidhje intime me një vajzë 13 vjeçare. Dhe marrëdhëniet intime me personat nën moshën 16 vjeçare është vepër penale

Policia e Kosovës nëpërmjet një njoftimi ka bërë të ditur se ka arrestuar një të dyshuar për veprën penale “Dhunim”.

I arrestuari 19 vjeçar dyshohet se ka pas lidhje intime me një vajzë 13 vjeçare.

E gjithë kjo nisi me 17 nëntor ku një e mitur është raportuar si e zhdukur nga familjarët e saj, pastaj me datë 17 nëntor në mëngjes e mitura është paraqitur në shkollë.

“Me date 17.11.2022, në orët e vona, një e mitur është raportuar si e zhdukur nga familjarët e saj. Me datë 18.11.2022, ne mëngjes e mitura paraqitet ne shkollë, nga familjarët njoftohet policia se vajza  e raportuar si e zhdukur është paraqitë në shkollë”, thuhet në njoftim.

E mitura 13 vjecare në polici ka deklaruar se gjatë kohës sa ka qenë e zhddukur ka qendruar me një person i cili ishte 6 vjet më i vjetër se ajo dhe me të cilin kanë pas lidhje intime.

Dhe marrëdhëniet intime me personat nën moshën 16 vjecare është vepër penale.

“E mitura (13 vjeç) në polici ka deklaruar se gjate kohës sa ka qene e zhdukur (një natë)  ka qëndruar në shoqërim me një person të moshës madhore (19 Vjeç) me te cilin kanë pas lidhje intime, marrëdhëniet intime me personat nën moshën 16 vjeç është vepër penale , një veprim i tillë i plotëson elementet e veprës penale  “Dhunimi”,  andaj policia menjëherë ka filluar veprimet , e kane identifikuar  dhe arrestuar të dyshimtin  H.B. /19 vjeç”, thueht në njoftim.

Më tej i dyshuari pas shoqërimit në polici dhe në prezence të avokatit mbrojtës të caktuar sipas detyrës zyrtare ka konfirmuar pohimet e viktimës që ka pas lidhje intime me viktimën.

Policia ka njoftuar se Me urdhër të Prokurorit kujdestar rasti cilësohet Dhunim dhe i dyshuari me vendim të Prokurorit kujdestar ndalohet në ndalim policor për 48 ore.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika