Arrestohet një person, dyshohet se kërkoi ndihmë prej 160 mijë eurove rrejshëm në rrjete sociale

Sipas njoftimit, i dyshuari me inicialet A.S, duke shfrytëzuar gjendjen e rëndë dhe varësinë nga substancat narkotike të një personi ia ka marrë kartelën bankare dhe më pas në rrjetet sociale ka bërë thirrje për ndihmë në shumë prej 160.000.00 euro

Prokuroria Themelore në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar një të dyshuar për 48 orë, nën dyshimin se ka kryer veprat penale “Mashtrimi” dhe “Vjedhja e identitetit dhe pajisja e qasjes”.

Sipas njoftimit, i dyshuari me inicialet A.S, duke shfrytëzuar gjendjen e rëndë dhe varësinë nga substancat narkotike të një personi, ia ka marrë kartelën bankare dhe më pas në rrjetet sociale ka bërë thirrje për ndihmë në shumë prej 160.000.00 eurosh.

“Paratë i dyshuari i ka kërkuar kinse për shërim të djalit të të dëmtuarit G.D., i cili realisht nuk ekziston, ashtu që 30 persona kanë dërguar para për ndihmë, derisa i dyshuari i ka tërhequr një shumë rreth 4,296.50 euro”, thuhet në njoftim.

Prokuroria Themelore në Gjilan njofton se brenda afatit ligjor ndaj të njëjtit do të kërkojë masën për sigurimin e të pandehurit në procedurë penale.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika