Arrestohet një person, dyshohet se sulmoi seksualisht një grua

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një person në Prishtinë, pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht një grua

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë nën dyshimin se ka sulmuar seksualisht një grua.

Në raportin e përditshëm të policisë thuhet se në konsultim me prokurorin, viktima pas rastit është dërguar për ekzaminime mjekësore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare. Në konsultim me prokurorin, viktima është dërguar për ekzaminime mjekësore, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje”.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika