Arrestohet një person, dyshohet të ketë kontrabanduar gjedhe

Siç njofton Policia e Kosovës, fillimit, i arrestuari ishte dyshuar për kontrabandim me mallra. Rasti ka ndodhur në fshatit Stanqiq të Gjilan. Ai është liruar në procedurë të rregullt. Ndërkaq, gjedhët dhe furgoni janë dërguar në Terminalin Doganor të Dheut të Bardhë.

Një person është arrestuar pasi në furgonin e tij janë gjetur tri gjedhë, për të cilat, i dyshuari ka pasur pasaporta dhe certifikata të pavlefshme.

Siç njofton Policia e Kosovës, i njëjti ishte dyshuar fillimisht për kontrabandim me mallra. Rasti ka ndodhur në fshatit Stanqiq të Gjilan.

“Policia e Kosovës, respektivisht Njësia e Task Forcës nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Lindje, ka pranuar informatë se një kombi/furgon i dyshuar si i ngarkuar me mallra të kontrabanduara është duke lëvizur nga fshati Zllakuqan i Epërm-Maqedoni Veriore, përmes fshatit Stanqiq-Gjilan. Pas pranimit të informatës së lartcekur, lidhur me rastin me datë 20 korrik 2023 janë vënë në lëvizje zyrtarë policorë me veturë civile, të cilët kanë bërë identifikimin e furgonit të dyshuar, të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar me iniciale H.S, recedivist i kontrabandimit me mallra, ku pas kontrollit të realizuar në mjetin e tij janë gjetur të ngarkuara 3 (tre) krerë gjedhe, për të cilat i dyshuari ka pasur pasaporta dhe certifikata të pavlefshme, të dyshuara si të falsifikuara. Lidhur me rastin është kontaktuar edhe njësiti i AVUK-ut, të cilët kanë kostatuar se matrikulat janë të dyshuara”, thuhet në njoftim.

Gjedhët dhe furgoni janë dërguar në Terminalin Doganor të Dheut të Bardhë.

Ndërkaq, me urdhër të prokurorit, personi i dyshuar lirohet në procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika