Arrestohet një person i dyshuar për vrasjen e Tupac Shakur

Policia e Las Vegas ka arrestuar një burrë me dyshimin për vrasjen e yllit të hip-hopit, Tupac Shakur, i cili u vra 27 vjet më parë, ka raportuar Associated Press .

Duane “Keffe D” Davis u arrestua herët në mëngjes të së premtes, megjithëse akuzat e sakta ose akuzat nuk ishin menjëherë të qarta, sipas raportit të AP, i cili tha se një aktakuzë pritej më vonë të premten.

Ndërkaq, këto raportime të AP-së, Reuters nuk ishte në gjendje të konfirmonte raportin ose të kontaktonte Davis ose përfaqësuesit e tij ligjorë.

I lindur në qytetin e Nju Jorkut , Tupac u bë një nga figurat kryesore në skenën e hip-hop-it të Bregut Perëndimor, me hite përfshirë “California Love” dhe “Dear Mama”.

I njohur me emrin e tij skenik 2Pac, ai u nominua për një çmim Grammy gjashtë herë dhe konsiderohet gjerësisht si një nga reperët më me ndikim të të gjitha kohërave.

Ai u vra natën e 7 shtatorit 1996, ndërsa ishte në një BMW të zezë të drejtuar nga themeluesi i Death Row Records, Marion “Suge” Knight.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika