Arrestohet një person në Gjilan për armëmbajtje pa leje

Një person është arrestuar, pasi të njëjtit i është gjetur një armë pa leje. I dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacionin policor Kllokot, ku është intervistuar në bazë të procedurave ligjore

Njësiti i hetimeve të Stacionit Policor Kllokot, të mërkurën, me leje të gjyqtarit të procedurës paraprake ka realizuar një kontroll në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të dyshuarit G.P. (viti i lindjes 1977, mashkull kosovar serb).

Sipas njoftimit të policisë, thuhet se gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar dëshmi për gjykatën një pushkë e llojit M48, një pistoletë e llojit ,,Cervena Zastava“ e kalibrit 7.65 mm dhe 34 copa fishekë të kalibrit 7.92 mm.

“I dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacionin policor Kllokot ku është intervistuar në bazë të procedurave ligjore”, thuhet në njoftim.

May be an image of text that says '2 2 4 ယ'

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, i cili ka urdhëruar që ndaj të dyshuarit të ngritet kallëzim penal për veprat penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’’ dhe rasti do të procedohet në Prokurorinë Themelore.

 

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika