Arrestohet një person në Mitrovicë, sulmoi fizikisht gruan e tij

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa gjatë intervistimit i dyshuari ka pranuar se në banesë posedonte armë zjarri

Të enjten e 21 marsit në Mitrovicë, Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar pasi kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe gjatë intervistimit i dyshuari ka pranuar se në banesë posedonte armë zjarri e cila ishte pa leje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa gjatë intervistimit i dyshuari ka pranuar se në banesë posedon armë zjarri”, thuhet në raportin e policisë.

Njësiti policor ka thënë se, arma e zjarrit ishte e llojit TT me një karikator, kishte 85 fishekë të kalibrit 7.62 mm të cilët janë konfiskuar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika