Arrestohet një person në Podujevë, sulmoi fizikisht tre zyrtarë policorë

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Një person është arrestuar në Podujevë, pasi i ka kanosur verbalisht e më pas i ka sulmuar edhe fizikisht tre zyrtarë policorë.

Në njoftimin e policisë thuhet se të tre zyrtarët kanë pranuar tretman mjekësor, teksa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi i njëjti i ka kanosur verbalisht, si dhe i ka sulmuar fizikisht tre zyrtarët policorë, me ç’rast kanë pranuar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika