Arrestohet një person në Prishtinë, shihet duke mbuluar një thes që dyshohet se ishte me dinamit

Një person është arrestuar në Prishtinë pasi dy individë raportuan tek Policia se po mbulonin një thes që dyshohej se ishte me dinamit. I dyshuari është dërguar në mbajtje dhe njësiti për deminim është thirrur në vendngjarje për të intervenuar

Një person është arrestuar në Prishtinë për veprën penale “armëmbajtje pa leje”.

Dy persona e kanë raportuar në Polici atë dhe një tjetër se po mbulonin një thes që dyshohej se ishte me dinamit.

I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa në vendngjarje është thirrur njësiti për deminim.

“Prishtinë / 29.02.2024 – 18:00. Dy meshkuj kosovarë kanë raportuar se kanë hasur dy persona të panjohur duke mbuluar me rërë një thes që dyshohet të jetë mbushur me dinamit. Njëri prej të dyshuarve është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa lidhur me rastin është njoftuar njësiti për deminim për të dalë në vendin e ngjarjes”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika