Arrestohet një person në Suharekë, ushtroi dhunë ndaj gruas

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj gruas

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në komunën e Suharekës, nën dyshimet se e ka sulmuar fizikisht gruan.

Sipas njoftimit, i dyshuari e kishte shkelur urdhrin mbrojtës të lëshuar nga gjykata.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar e ka sulmuar fizikisht e me këtë rast ka shkelur urdhrin mbrojtës, lëshuar nga gjykata kompetente. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Rasti nga Policia e Kosovës është cilësuar si dhunë në familje.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika