Arrestohet një postier, dyshohet se largoi zarfin me fotografi të ndjeshme nga zyra e Postës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është shoqëruar në polici për intervistë në cilësinë e të dyshuarit, gjersa në cilësinë e dëshmitarit është intervistuar edhe një person tjetër. I dyshuari është dërguar në mbajtje

Është arrestuar një postier nën dyshimin se i njëjti ka larguar një zarf nga zyra e Postës, zarf ky që dyshohet të ketë përmbajtur fotografi të ndjeshme.

Me anë të një komunikate, Drejtoria për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë, kanë arritur të sigurojnë informata dhe prova për zyrtarin e postës (postierin) dhe veprimin që dyshohet të ketë bërë.

“Bazuar në informatat e pranuara, dyshohet se në zarf kanë qenë disa fotografi të ndjeshme. Mbi bazën e dyshimeve Njësiti Rajonal për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, ka arritur të identifikojë të dyshuarin, dhe në konsultim me kryeprokurorin e PTH në Prishtinë, i dyshuari është shoqëruar në polici për intervistë në cilësinë e të dyshuarit, përderisa në cilësinë e dëshmitarit është intervistuar edhe një person tjetër. Mbi bazën e këtyre veprimeve është krijuar dyshimi se i dyshuari mashkull/kosovar me inicialët (M.R,) dyshohet se ka kryer veprën penale ‘Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar’ nga neni 414 i KPRK-së”, thuhet në njoftim.

Ndër të tjera, bëhet e ditur se sipas vendimit të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Në konsultim dhe koordinim me prokurorin kujdestar nga PTH në Prishtinë, është lëshuar vendim mbi ndalimin e të dyshuarit dhe i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në komunikatë.

 

 

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika