Arrestohet një serb në Vushtrri, i ofroi ryshfet një polici

Policia e Kosovës e ka arrestuar një shtetas serb, nën dyshimet se ka tentuar t’i japë ryshfet një zyrtari policor

Një shtetas serb është arrestuar në qytetin e Vushtrrisë, nën dyshimet se i ka ofruar ryshfet një zyrtari policor.

Pas arrestimit dhe inicimit të rastit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Është arrestuar i dyshuari shtetas i Serbisë, për shkak se gjatë kontrollit të dokumenteve i kishte ofruar zyrtarit policor ryshfet. I dyshuari në konsultim me prokurorin, pas inicimit të rastit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika