Arrestohet një serb në Zveçan, u prezantua rrejshëm si doganier

Policia ka bërë të ditur se një serb është arrestuar për shkak se, gjatë ndalimit nga njësiti policor, ai ishte prezantuar si doganier i Kosovës

Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një serb në Zveçan, pasi është kapur duke u paraqitur rrejshëm si doganier gjatë një ndalimi nga njësiti policore.

Sipas raportit  24-orësh të policisë, i dyshuari kishte refuzuar t’i paraqiste dokumentet personale dhe t’i nënshtrohej testit të alkoolit.

I dyshuari është dërguar në mbajtje sipas vendimit të prokurorit.

“24.06.2024 – 23:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull serb për shkak se kur ishte ndaluar nga njësiti policor ishte prezantuar si doganier i Kosovës, si dhe kishte refuzuar t’ua japë dokumentet personale, kartelën identifikuese dhe t’i bëhej alkotesti pasi kishte qenë nën ndikim të alkoolit. Lidhur me rastin i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Rasti është raportuar dhe iniciuar si “Prezantim i rremë si person zyrtar”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika