Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prizren, dyshohet për tentim-dhunim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur të hënën se ka arrestuar një person nga Shqipëria, si të dyshuar për tentim dhunim të një gruaje në Prizren

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka arrestuar një person nga Shqipëria në Prizren, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “tentim-dhunimi”.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, rasti ka ndodhur të premten më 21 korrik.

Rreth orës 17:00, një grua shtetase e Shqipërisë ka raportuar se një grua po nga Shqipëria është sulmuar seksualisht dhe tentuar të dhunohet nga i dyshuari shtetas i Shqipërisë.

I dyshuari shqiptar është dërguar në mbajtje, ndërsa ndaj tij është iniciuar rasti “tentim-dhunimi”.

“Ankuesja femër shtetase e Shqipërisë ka raportuar se viktima femër, po ashtu, shtetase e Shqipërisë, ishte sulmuar seksualisht dhe tentuar të dhunohet nga i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë. Viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor në spitalin rajonal Prizren, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ndërkaq, sipas njoftimit nga Policia e Kosovës, tashmë rasti është duke u hetuar.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika