Arrestohet njëri nga të dyshuarit për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se një nga personat e dyshuar për tentim vrasje në Prizren është arrestuar

Ilustrim

Njëri nga personat e dyshuar për tentim vrasje në Prizren tashmë është arrestuar, kështu ka njoftuar Policia e Kosovës.

“Njësiti i hetimeve të sektorit rajonal DRP Prizren me datën 27.05.2024 ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj të dyshuarin  A. L (viti i lindjes 1957, mashkull kosovar shqiptar)”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Sipas njoftimit, i dyshuari në prani të avokatit mbrojtës është intervistuar.

Në lidhje me këtë është informuar prokurori i rasti, i cili ka lëshuar aktvendim për ndalim të të dyshuarit për 48 orë.

Ndërsa, rasti mbetet nën hetime.

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e gjashtë të dyshuarve për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës të hënën kishte shpallur në kërkim gjashtë të dyshuar për tentim vrasje në Prizren, duke kërkuar ndihmën e qytetarëve për kapjen e tyre.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, personat e dyshuar të shpallur në kërkim janë, Abedin Zenel Likaj, Hajdin Zenel Likaj, Shaqir Zenel Likaj, Zenel Abedin Likaj, Isuf Shaqir Likaj, dhe Hajdar Abedin Likaj, të gjashtit nga fshati Krajk i Komunës së Prizrenit.

Po ashtu, në njoftim thuhet se personat kërkohen për veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”, “Lëndim i rëndë trupor“, “Mbajtje në pronësi, kontroll apo posedim të paautorizuar të armëve” dhe” Pjesëmarrje në rrahje ” e cila ka ndodhur më 22 maj në fshatin Krajk – Gjonaj të Prizrenit.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika