Arrestohet prishtinasi, i gjendet substancë narkotike gjatë kontrollit në trup dhe veturë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person nga Prishtina, pasi në veturën e tij kanë gjetur lëndë narkotike të llojit kokainë

Pamje nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person me inicialet L.H nga Prishtina është arrestuar nga Njësiti Kundër Kontrabandës në Doganën e Kosovës për posedim të kokainës.

“Policia e Kosovës, respektivisht njësitë nga Policia Kufitare, Njësia K9 dhe Njësia Antikontrabandë nga Dogana e Kosovës në kuadër të implementimit të planit të përbashkët operacional " EU4FOCAL-ACTION DAYS" pas kryerjes së procedurave për regjistrimin e personit L.H (1987) nga Prishtina në automjetin e tij me targa vendore, është selektuar për kontroll në vijën e dytë”, ka njoftuar Policia.

Po ashtu, siç ka njoftuar Policia, pas përzgjedhjes për kontroll më të detajuar, gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit të lartpërmendur, është gjetur një substancë narkotike e llojit kokainë, si dhe është bërë kontrolli trupor i të dyshuarit. Me ç’rast në trupin e tij është gjetur një sasi e vogël e së njëjtës lëndë, e cila pasi është peshuar së bashku duke rezultuar në total 101.82 gram.

“Lidhur me rastin është njoftuar njësia për Hetimin e Trafikimit me Narkotik në Prizren dhe Forenzikës të cilët pasi kanë dal në vendin e ngjarjes, me ç’rast nga i dyshuari janë sekuestruar si prova materiale dëshmitë si në vijim:

–   Një (1) qese plastike me substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë me peshë 101 gram,

–   Një (1) qese plastike me substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë  me peshë 0.82 gram,

–   Një (1) telefon mobil,

–   Vetura me targa vendore”.

Pas njoftimit të prokurorit të shtetit, janë pranuar udhëzime për bastisje në shtëpinë e të dyshuarit, me ç’rast gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar tre peshore digjitale dhe tri pako me telefona celularë.

I dyshuari është ndaluar për 48 orë. Ndaj tij është iniciuar rasti “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika